Βουλευτικό - 4o Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ, 15 έως 19 Νοεμβρίου 2017

Για τέταρτη συνεχή χρονιά  πραγματοποιείται στο Ναύπλιο το «4o Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ - ΝΑΥΠΛΙΟ-ARTIVA» από τις 15 έως τις 19 Νοεμβρίου 2017, στην αίθουσα του Βουλευτικού, από το Δήμο Ναυπλιέων και το Δ.Ο.Π.Π.Α.Τ σε συνεργασία με την ARTIVA Cultural Management & Advertising. Το φεστιβάλ όπως και πέρσι έχει και διαγωνιστικό χαρακτήρα, ενώ διατηρεί και την ελεύθερη συμμετοχή των χορωδιών όπως ίσχυε και τα προηγούμενα χρόνια. Στο φετινό καλλιτεχνικό πρόγραμμα του φεστιβάλ θα λάβουν μέρος τριάντα χορωδιακά σχήματα.     

Αναλυτικά το πρόγραμμα

Τετάρτη 15 Νοεμβρίου 2017
Ώρα έναρξης: 20.00
Τελετή Έναρξης του Φεστιβάλ
Χαιρετισμός Δημάρχου Ναυπλίεων κ. Δημήτρη Κωστούρου και του Καλλιτεχνικού Δ/ντη του Φεστιβάλ κ. Θεοδόση Αντωνιάδη

Καλλιτεχνικό πρόγραμμα έναρξης Φεστιβάλ:
Χορωδία Δ.Ο.Π.Π.Α.Τ Ναυπλίου (Μεικτό Πολυφωνικό Σχήμα)
Το Μεικτό Πολυφωνικό Σχήμα της Χορωδίας Δ.Ο.Π.Π.Α.Τ Ναυπλίου υπό τη διεύθυνση του μαέστρου Θεοδόση Αντωνιάδη ανοίγει χορωδιακά το 4ο Ναύπλιο – ARTIVA Διεθνές χορωδιακό Φεστιβάλ 2017.

Χορωδία «ΑMBITUS” Λεοντείου Λυκείου Νέας Σμύρνης
Η διεθνώς πολυβραβευμένη και νικήτρια χορωδία του περσινού διαγωνισμού του Φεστιβάλ ΝΑΥΠΛΙΟ-ARTIVA θα παρουσιάσει το πρόγραμμά της υπό τη διεύθυνση της μαέστρου Κατερίνας Βασιλικού.


Πέμπτη 16 Νοεμβρίου 2017
Ώρα έναρξης:  20.00
Χορωδία Συλλόγου “Βυζαντινοί και Παραδοσιακοί Αντίλαλοι”
Χορωδία Δήμου Σωτήρας – Αμμοχώστου
Γυναικείο Φωνητικό Σύνολο «Συμφωνία» Ναυπλίου
Χορωδία Τρίπολης


Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2017
Ώρα έναρξης: 20.00
Δημοτική Χορωδία Επιδαύρου
Μικτή Τετράφωνη Χορωδία “Califonia Dreaming”
Μικτή Χορωδία του Δήμου Λέσβου «Νίκος Μυρογιάννης»
Χορωδία Β’ Ε.Λ.Μ.Ε ΑΘΗΝΩΝ (καθηγητών)
Φωνητικό Σύνολο Δήμου Λάρνακας
 

Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017
Διαγωνιστικό Φεστιβάλ
Ώρα έναρξης: 12.00

Chamber girls choir M.Lysenko – Kiev Ukraine (4η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Νεανικές Χορωδίες)
Χορωδία « Σύγχρονη Έκφραση» (6η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Θρησκευτική Μουσική)
Παιδική Χορωδία Αιγινίου Canto Olympus (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες)
Παιδική Χορωδία 1ο Γυμνασίου Τούμπας Θεσσαλονίκης (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες)

Διάλειμμα

Διαγωνιστικό Φεστιβάλ
Ώρα έναρξης: 17.00

Παιδική Χορωδία Δημοτικού Ωδείου Ασπροπύργου (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες)
Παιδική Χορωδία Ι.Ν. Αγ. Βαρβάρας Αργυρούπολης (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες) 
Μικτή Χορωδία ΟΤΕ Αθηνών (1η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Μεικτές Χορωδίες)
Χορωδία « Σύγχρονη Έκφραση» (1η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Μεικτές Χορωδίες)
Chamber girls choir M.Lysenko – Kiev Ukraine (3η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ομοίων Φωνών)

Ελεύθερο Πρόγραμμα
Ώρα έναρξης: 20.30
           
Χορωδία “Les Vocalistes de Kalamari”
Μικτή Χορωδία Δήμου Μεταμόρφωσης
Δημοτικής Χορωδία Αιγινίου Canto Olympus
Χορωδιακό εργαστήρι «Αλεξανδρινές Φωνές» Δήμου Αλεξάνδρειας
Μικτή Χορωδία ΟΤΕ Αθηνών
Χορωδία « Σύγχρονη Έκφραση»
 

Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2017
Ώρα έναρξης 11.00
Ανακοίνωση αποτελεσμάτων – Απονομή Βραβείων και Επάθλων Διαγωνιστικού Φεστιβάλ

Ελεύθερο πρόγραμμα
Ώρα έναρξης: 19.00

Γυναικεία χορωδία του Βούλγαρο – Ελληνικού Συλλόγου «Η ΑΓΧΙΑΛΟΣ» ΠΟΜΟΡΙΕ
Χορωδία Βραυρωνίας – Αρτέμιδος
Χορωδία Ι.Ναού Αγίας Τριάδας Νεαπόλεως 
Χορωδία Ν. Κίου Δήμου Άργους – Μυκηνών

Λήξη Φεστιβάλ


Τόπος διεξαγωγής
Βουλευτικό

Είσοδος
Ελεύθερη

4o_Nafplio_Artiva.jpg